Jak poradzić sobie z cellulitem? 5 sprawdzonych sposobów na pomarańczową skórkę

Cellulit to oznaka nieprawidłowości w obrębie podskórnej tkanki tłuszczowej, która objawia się charakterystycznymi nierównościami na powierzchni skóry. Nie zawsze mamy wpływ na jego powstawanie. W usuwaniu pomarańczowej skórki najważniejszy jest zdrowy tryb życia, ale pomocne są również zabiegi z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. Poznaj 5 sprawdzonych sposobów na cellulit polecanych przez ekspertów.

Po pierwsze – zdrowy tryb życia

Podstawą w walce z cellulitem jest zdrowy tryb życia. Ogromne znaczenie ma dieta i utrzymywanie prawidłowej masy ciała. Osoby otyłe mają bowiem większe predyspozycje do powstawania cellulitu. Z diety powinny zostać wyeliminowane słodycze, tłuste i słone potrawy, alkohol i inne używki, a wprowadzone: duże ilości warzyw, owoce, pełnoziarniste produkty, zdrowe źródła biała. Nie można też zapominać o odpowiednim nawadnianiu organizmu. Równocześnie należy zadbać o codzienną aktywność. Siedzący tryb życia może przyczynić się do pomarańczowej skórki nawet u osób szczupłych. Regularna aktywność aerobowa – bieganie, jazda na rowerze, pływanie lub chodzenie, mogą pomóc w redukcji tłuszczu, wzmocnieniu mięśni i ujędrnieniu skóry.

Manualny masaż antycellulitowy

Jedną z najmniej inwazyjnych metod redukcji cellulitu, jaką proponują specjaliści z Kliniki Dr Szczyt w Warszawie, jest masaż antycellulitowy. Regularnie wykonywany usprawnia ukrwienie skóry i mięśni, przyspiesza metabolizm oraz odnowę komórkową. Zmniejsza zastoje limfatyczne, odżywia i dotlenia skórę, która staje się jędrna i napięta. To wszystko przyczynia się do redukcji cellulitu i poprawienia wyglądu sylwetki. Masaż antycellulitowy można wykonywać również profilaktycznie, aby zapobiec tworzeniu się pomarańczowej skórki w przyszłości.

Endermologia, czyli masaż mechaniczny

Endermologia to zabieg opierający się na masażu, jednak nie jest wykonywana manualnie, a przy pomocy specjalnego urządzenia wyposażonego w głowicę z podciśnieniem i ruchomymi rolkami. Procedura polega na zassaniu fałdu skórnego i rozmasowaniu go w różnych kierunkach. W ten sposób aktywowane są korzystne procesy w głębokich warstwach skóry, które przyczyniają się do redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu. Endermologia powoduje m.in. pobudzenie produkcji kolagenu w skórze, usprawnienie przepływu limfy oraz przyspieszenie spalania tłuszczu.

Fala uderzeniowa – technologia do walki z cellulitem

Fala uderzeniowa to jedna z najskuteczniejszych broni przeciwko cellulitowi. Technologia ta działa nie tylko na skutki, ale też na przyczyny powstawania pomarańczowej skórki. Fala uderzeniowa uelastycznia skórę, poprawia krążenie krwi i limfy oraz wyszczupla newralgiczne obszary ciała. Przenika do głębokich warstw skóry i do komórek tłuszczowych, dzięki czemu przynosi znakomite efekty w redukcji nawet zaawansowanego cellulitu.

Karboksyterapia, czyli mezoterapia na cellulit

Karboksyterapia jako jedyny spośród wymienionych zabiegów wiąże się z przerwaniem ciągłości naskórka. Jest to zabieg iniekcyjny, polegający na śródskórnym lub podskórnym wprowadzeniu medycznego dwutlenku węgla za pomocą cienkiej igły. Organizm reaguje na aplikację małych dawek CO2 kontrolowanym stanem zapalnym, którego efektem jest stymulacja skóry do zwiększonej produkcji kolagenu. Jednocześnie przyspiesza przepływ limfy, redukuje obrzęki i wygładza pomarańczową skórkę.

Szukasz miejsca, gdzie skorzystasz ze skutecznych zabiegów modelowania sylwetki? Wejdź na stronę Find Beauty Expert, gdzie znajdziesz listę sprawdzonych klinik medycyny estetycznej.

Tekst promocyjny



Zobacz także:
Tatiana

Tatiana

Dodaj komentarz